Semt pazarlarına koronavirüs yasağı

İçişleri Bakanlığı "Koronavirüs Tedbirleri" kapsamında semt pazarlarında temel gıda ve temizlik maddeleri haricinde diğer ürünlerin satışına yasak getirdi.

banner311
Semt pazarlarına koronavirüs yasağı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede koronavirüs tedbirleri kapsamında semt pazarlarına bazı yasaklar geldi. Buna göre; semt pazarlarında temel gıda ve temizlik maddelerinin haricinde diğer tüm ürünlerin satışına yasak geldi.

İçişleri Bakanlığı "Koronavirüs Tedbirleri" kapsamında semt pazarlarına bazı yasaklar ifade etti. Yayımlanan genelgede il, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazar yerlerinde uyulması gereken kurallar gözler önüne serildi.

Genelgede; vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı semt pazarlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında buna böyle giyim, oyuncak, vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyeceği belirtildi. Mevcut Pazar yerlerinde ve yoğunluğu dağıtmak için belirlenen yeni pazar/satış yerlerinde her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında ise en az 3 metre mesafe olacağı ifade edildi. Semt pazarları ayrıca saat 19.00'a kadar da açık kalacağı dile getirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.