Türk-İş'ten 'kiralık işçi' protestosu

Beyoğlu’nda toplanan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) üyesi bir grup, hükümetin kiralık işçilikle ilgili Meclis'e gönderdiği yasayı protesto etti. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan grup, olaysız şekilde dağıldı.

banner311
Türk-İş'ten 'kiralık işçi' protestosu

Tünel Meydanı’nda toplanan grup, hükümet aleyhine sloganlar attı. 81 ilde başlatılan imza kampanyasıyla ilgili kurulan çadırda bekleyen eylemciler, daha sonra basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklaması yapan Türk-İş 1. Bölge temsilcisi Adnan Uyar, “Hükümet, çalışma hayatıyla ilgili 'özel istihdam büroları' adı altında; yani modern çağın köleliği, köle ticaretinin olacağı bir kanun düzenlemesiyle ilgili tasarıyı Meclis'e sundu. Türk-İş Başkanlar Kurulu, almış olduğu karar neticesinde 29 Şubat Pazartesi gününden 5 Mart Cumartesi gününe kadar 81 ilde imza kampanyası başlattı. Sonra 7 Mart Pazartesi günü toplanan bu imzalar 5 ildeki AK Parti il binalarına teslim ediyoruz. Bunun amacı; kamuda 740 bin taşeronla ilgili sıkıntıyı daha bertaraf etmeden yeni sıkıntılar oluşturacaksınız. Bu, Türk-İş camiasının kabul edebileceği bir şey değildir. Bununla ilgili çalışmaların tamamen ortadan kalkmasına, Türk-İş camiası olarak gereken neyse yapacağız. Siz, çalışanın şartlarını köle düzenine çevirecekseniz, o zaman biz de her şeye rağmen hakkımızı aramak ve almak için yapılması gereken her şeyi yapacağız.

Bu böyle biline.” şeklinde konuştu. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 21:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.