Ünlü ekonomist Remzi Özdemir dolar patlayacağı tarihi açıkladı

Yeniçağ yazarı, ekonomist Remzi Özdemir, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamları sonrası dolar kuruna ilişkin dikkat çeken tahminlerde bundu.

Ünlü ekonomist Remzi Özdemir dolar patlayacağı tarihi açıkladı

Özdemir, "Dövizi şuan frenliyorlar. Ben bu frenin Mart ayında patlayacağını düşünüyorum" dedi.

Yeniçağ gazetesi yazarı ve son dönemdeki dolar kuru tahminleriyle gündeme gelen Remzi Özdemir dolar kuruna ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun açıkladığı yüzde 54,44'lük Şubat ayı tüketici enflasyonunu ele alan Remzi Özdemir dolar kuru için Mart ayının sonunu işaret etti.

"MART AYINDA PATLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Ukrayna- Rusya Savaşı'nın Türkiye'ye olumsuz etkilerinin olacağına dikkat çeken Remzi Özdemir dolar kurunun frenlendiğini söyledi. Merkez Bankası'nın dolar kuruna müdahale ettiği yönündeki iddiaları ele alan Özdemir, "Dövizi şuan frenliyorlar. Ben bu frenin Mart ayında patlayacağını düşünüyorum" dedi.

"DOLARDA BİR KIRILIM BEKLİYORUM"

"Her geçen gün çıta biraz daha yükseliyor." diyerek Dolar-TL'deki artışa işaret eden Remzi Özdemir, "Mart'ın sonu gibi en kötü ihtimalle 14.60 civarında bir fiyata fixlenmiş. Ama ben bu ay içerisinde dolarda bir kırılım bekliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE