İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesini de değinen İmamoğlu, “Demokrasinin mihenk taşlarını birlikte örmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajıyla büyük tepki gören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece'de ‘8 Mart Hatıra Ormanı’ açılışına HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile birlikte katılmıştı.

İBB Başkanı İmamoğlu, şimdi de HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak Nevruz Bayramı’nı kutladı.

ERDOĞAN AÇIKLADI: ASGARİ ÜCRET 5 BİN 500 TL ERDOĞAN AÇIKLADI: ASGARİ ÜCRET 5 BİN 500 TL

BULDAN'I ARAYARAK NEVRUZ BAYRAMI'NI KUTLADI

İBB Başkanı İmamoğlu, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ı aradı ve Nevruz Bayramı’nı kutladı. İmamoğlu, “Demokrasinin mihenk taşlarını birlikte örmeye devam edeceğiz” dedi.

HDP Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak Newroz Bayramını kutladı. HDP’ye açılan kapatma davası ve Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini demokrasiye aykırı bir tutum olarak değerlendiren İBB Başkanı İmamoğlu, demokrasinin mihenk taşlarını birlikte örmeye devam edeceklerini ifade etti. Eş Genel Başkan Buldan da İmamoğlu’nun Newroz Bayramını kutlayarak, kendisine verilen ceza nedeniyle dayanışma duygularını iletti.” denildi.