Karar gazetesi ekonomi yazarı İbrahim Kahveci elektrik fiyatına zam geleceğini duyurdu.

Kahveci paylaşımında “Yeni elektrik zammı kapıda” diye yazdı.

Yarınki yazısı hakkında bilgi veren ekonomist İbrahim Kahveci son elektrik fiyatlarıyla ilgili dikkat çekici bilgiler verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağustos ayıyla ilgili "Öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si, İtalya'sı ve o her şeye burnunu sokan ABD'si de çatlayacak" ifadelerini kullanırken beklenenin aksine vatandaşı üzecek zamlar peş peşe zamlar geldi.

"YENİ ELEKTRİK ZAMMI YOLDA"

Yüksek gıda enflasyonu yüzünden çarşıya pazara çıkamayan vatandaşa ilk kötü haberi BEDAŞ verdi. Bedaş elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldığını duyurdu. Daha sonra ise BOTAŞ Konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatı 1 Temmuz itibariyle yüzde 12 zamlandığını duyurdu. Vatandaş daha yeni zamların şokunu üzerinden atmadan ekonomist İbrahim Kahveci Twitter’daki paylaşımda yeni elektrik zammının haberini paylaştı.

Kahveci yarın köşesine taşıyacağı elektrik zammı yazısıyla ilgili bir not paylaşırken “Elektrik üretici fiyatları (elektrik santrallerinin sattığı fiyat-EPİAŞ) 636.00 kuruş. Mesken fiyatı ise son zamla 917,23 kuruş. Fark %34,3 Yeni elektrik zammı kapıda ya da artık elektrik satanlar değil, üretenler para basıyor. Yarına hazırlıyorum konuyu” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDEMESİ BAŞLADI: İKRAMİYEYE ZAM YOK EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDEMESİ BAŞLADI: İKRAMİYEYE ZAM YOK