Süleyman Soylu Yüce Divanda Yargılanmalı Süleyman Soylu Yüce Divanda Yargılanmalı

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde Zeynep Çelik, Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı ünvanını kazandı. 22 yaşındaki Çelik, yerel seçimler bağımsız olarak girmişti. Resmi olmayan sonuçlara göre Kalkım Beldesinin yeni Belediye Başkanı oldu.

Avcılar'da CHP'den seçilen Utku Caner Çaykara 1991 doğumlu. Belediye başkanlık yarışında Ak Parti'li rakibini geçen Çaykara oyların yüzde 53'ünü aldı.

Yine CHP'den Tuzla Belediye Başkanlığına seçilen Eren Ali Bingöl de 1993 doğumlu.

Ankara'da da CHP'nin Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, yüzde 65 oy oranıyla AK Partili rakibini geride bıraktı. Güner 31 yaşında belediye başkanı seçildi. Hüseyin Can Güner emekliler, gençler, ev hanımları, ve çalışan kadınlara yönelik 52 projesi ile seçmenden destek istemişti. 13 üniversiteye ev sahibipliği yapan ve 300 bin öğrencinin ikamet ettiği Çankaya'da öğrenciler için hazırladığı projeler de destek buldu.

Bodrum Belediye Başkanlığına seçilen CHP'li Tamer Mandalinci 1994 doğumlu. 30 yaşındaki başkan, Türkiye'nin en genç belediye başkanlarından oldu. Mandalinci kentteki köklü ailelerden birinin temsilcisi. Su, trafik ve çarpık yapılaşmaya yönelik projeleriyle dikkat çekti.

AK Parti'den Karabük Belediye Başkanlığına seçilen 36 yaşındaki Özkan Çetinkaya da, genç belediye başkanları arasında yer aldı. Çetinkaya, seçim döneminde vadettiği tüm projelerini 5 yılda tek tek hayata geçirmeyi hedefliyor.

32 yaşındaki Selami Savaş, Ak Parti'den aday gösterilmişti, yüzde 36 oy alarak, en yakın rakibi Yeniden Refah Partisi'nin adayını geride bıraktı. Selami Savaş, Yığılca'nın yeni belediye başkanı seçildi.

Kaynak: Habererk