Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, adaylıktan çekilmeme kararı alan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu. Olaylı bir şekilde Cumhur İttifakı'na katılan Erbakan, “Muharrem İnce'nin aday olması Cumhur İttifakı açısından daha avantajlı. Bu sayede seçim 2. tura kalabilir ve Cumhur İttifakı'nın kazanmasına yol açabilir” dedi.

tv100'de yayınlanan 'Az Önce Konuştum' programında Candaş Tolga Işık'ın sorularını cevaplandıran Erbakan, "Seçimlerin ikinci tura kalma ihtimali sizce nedir?" sorusuna "Muharrem İnce, kendisi devam edecek gibi gözüküyor. Bu aslında Millet İttifakı açısından bir kayıp. Muharrem İnce'nin ittifaka katılmaması seçimleri ikinci tura kalmasına da sağlayabilir ilk turda Cumhur İttifakı'nın kazanmasına da yol açabilir." diye cevap verdi.

"MİLLET İTTİFAKINDAN TEPKİ ALIYOR"

Muharrem İnce'nin Millet İttifakı'ndan büyük oranda oy alacağını ve İnce'nin adaylığının Millet İttifakı için dezavantaj olacağını savunan Erbakan, "İnce'nin ittifaka katılmamasını Cumhur İttifakı açısından daha avantajlı görüyorum. Çok zannetmiyorum AK Parti'den İnce'ye oy geçişkenliği olacağını" dedi.

Editör: Yadigar Hanım