Erdoğan’dan sonra Meral Akşener de Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay’ı karıştırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu.

Meral Akşener Meclis grup toplantısında konuşurken arabesk müziğin ‘babaları’ olarak sayılan Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses’i birbirine karıştırdı.

Akşener’in “Müslüm baba gibi ‘Batsın bu dünya’ diyorum” sözleri akıllara, geçen seneki konuşmasında ‘Orhan baba’ ve ‘Müslüm babayı’ karıştıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı getirdi.

Yaptığı esnaf ve vatandaş ziyaretlerinden bahseden Meral Akşener, ev kadınlarının tamamen unutulduğu ve seslerinin duyulmadığını söyledi.

Ev kadınlarının iktidar tarafından ‘çantada keklik’ olarak görüldüğünü belirten Akşener, “AKP’nin umursamazlığından en fazla muzdarip olan ev kadınları. İşte o nedenle ben de ilçe ziyaretlerine devam ederken bir yandan da o evleri ziyaret ediyorum” diye konuştu.

‘BABALARI’ KARIŞTIRDI

"AYNI SORU SKANDALI" POLİSLİK SINAVINDA DA PATLADI! "AYNI SORU SKANDALI" POLİSLİK SINAVINDA DA PATLADI!

Yaptığı ev ziyaretlerinde dinlediklerinden bahseden İYİ Parti Lideri, “Öyle şeyler dinliyor, öyle şeyler öğreniyor ve öyle şeylere şahit oluyorum ki bir süre sonra artık kalbim ağrıyor. Rahmetli Müslüm baba gibi diyorum ki batsın bu dünya” ifadelerini kullandı.

Orhan Gencebay’ın “Batsın bu dünya” şarkısını Müslüm Gürses’in şarkıları ile karıştıran Meral Akşener’in bu sözleri akıllara geçen sene şubat ayında Adana kongresindeki konuşmasında ‘Babaları’ karıştıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı getirdi.

ERDOĞAN DA KARIŞTIRMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçen sene şubat ayında Adana Kongresi’nde konuştuğu sırada, salonda Müslüm Gürses’in “Seni Yazdım” şarkısı çalındı. Tüm salon, şarkıya eşlik ederken, Erdoğan ise “Vallahi özlemişiz. Orhan Babaya selam olsun” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, Müslüm Gürses’i Orhan Gencebay ile karıştırırken, konuşmasının devamında “Müslüm Babaya selam yollayalım” diyerek kendisini düzeltti.