Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski avukatı Faik Işık, katıldığı canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen cezayı eleştirdiği sırada küfürlü ifadeler kullanmak üzereyken canlı yayında olduğunu fark etti.

Faik Işık Halk Tv'de ‘Perdenin Önü Arkası’ programına konuk oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında ‘YSK üyelerine hakaret’ iddiasıyla verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak kararını sert sözlerle eleştirin Işık, "Ecevit'ini de gördüm, Hasan Celal Güzel'ini de gördüm. Hepsiyle birebir konuştum da. Her birine ayrı saygım var. Hemfikir de olmamız gerekmez. Hemfikir de olursak, bak işte o zaman ahmakız, biliyor musun?" dedi.

Konuşmasının bir bölümünde sinirlerine hakim olamayıp öfkeden adeta kendinden geçen Işık, "Hepimiz hemfikir olursak, bu memlekette farklı düşünebilen adam yok zeka yok. Hayır arkadaşım öyle bir şey yok ya. Farklı düşüneceğiz. Aynı partinin içinden de farklı düşüneceğiz. 'E benim gibi düşünmedi'. Düşünmüyorum evet. 'Benden değilsin.' Si.. Sen kimsin ya! Büyük bir topluluğun içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

"SÜREKLİ CEZA YAĞAN HALK TV'DE STÜDYO GERİLDİ"

Işık'ın küfretmesinin ardından stüdyoda hem gergin hem de komik anlar yaşandı. Korkusu yüzüne yansıyan programın moderatörü Seda Selek, "Faik bey ödüm koptu" dedi.

Araya giren programın konuklarından İsmail Saymaz da "Herhalde RTÜK üyelerini tanıyordur kendisi. Eski, aynı siyasi gelenekten geliyor. Bizimle konunun ilgisi yok. RTÜK üyeleri dikkate alacaktır herhalde bu siyasi geçmişi" diye düzeltmeye çalıştı.

Seda Selek ise, Işık'ın için "Selamlar demek istedi evet" diyerek durumu kurtarmak istedi.

Editör: Yadigar Hanım