İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce paralarını sakladıklarına dair videolar çeken vatandaşlar hakkında soruşturma başlattı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Tiktok'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını kullanarak, "Para saklama videoları" başlığı altında video çekenler hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla resen soruşturma başlattı. Savcılık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerine video çeken ve paylaşanların tespiti için talimat veridi. 

Tiktok kullanıcılarının önceki gün başlattığı yeni akımda, kullanıcıların AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce paralarını sakladıkları videoları viral olmuştu. Yüzlerce kişi video çekerek, Tiktok'ta paylaştı. Videoların görüntülenme sayıları binleri geçti.

Cerrahi Tarikatı’nın yeni şeyhi sanatçı Ahmet Özhan oldu Cerrahi Tarikatı’nın yeni şeyhi sanatçı Ahmet Özhan oldu

Videolarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yastıklarınızın altındaki dövizleri çıkarın, altınlarınızı çıkarın" sözleri üzerine para sayan kişiler bir anda Erdoğan'ı fark edince paralarını saklıyor. Videolarda gülme sesleri de dikkat çekiyor.

Yüzlerce kişinin kurguladığı videolar, binlerce görüntüleme aldı. Akım, Twitter ve Instagram gibi diğer mecralarda da yayıldı.