Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, eski Sağlık ve Devlet Bakanı hakkında; 26 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile ilgili bir yazısı gerekçe gösterilerek soruşturma başlatılmıştı.

Açılan davada, Serdaroğlu’nun savunmasının alınmadığı ve hükmün de gıyabında kurulduğu öğrenildi. Serdaroğlu’nun, hakkındaki 2 ay 17 gün hapis cezası kapsamında yarın İzmir Aliağa 4 Nolu Kapalı Cezaevi’ne gireceği belirtildi.

Doğru Parti’nin Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Memleket Partisi ve Zafer Partisi ile ittifak yapacak partiler arasındaydı.

rıfat serdaroğlu

RIFAT SERDAROĞLU KİMDİR?

1948 yılında İzmir Bergama’da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu. 1993 yılında Tansu Çiller kabinesinde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. DYP'de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. ANAP’a geçti. Yeniden İzmir milletvekili seçildi. Evli iki çocuk babası. İngilizce biliyor. 2020 yılından itibaren Doğru Partisi Genel Başkanı’dır.

Editör: Habererk Haber Merkezi