İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün eski müdürlerinden Av. Dr. Adil Serdar Saçan, hayatını kaybetti. Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören  Av. Dr. Adil Serdar Saçan,kanser tedavisi görüyordu.

 Ölümü, ailesi tarafından sosyal medya hesabından duyurulan Saçan için yarın Eyüpsultan Camii'nde ikindi namazı sonrası cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. 

Av. Dr. Adil Serdar Saçan, 1962 yılında Erzurum'da doğdu. 18 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştı.daha sonraİstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğün görev yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürü iken yönettiği Sedat Peker, Alaattin Çakıcı, Sedat Şahin, Ayvaz Korkmaz, Kürşat Yılmaz, Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere yönelik operasyonlarla tanınan Saçan, Ömer Lütfi Topal cinayeti, Malki cinayeti, Korkmaz Yiğit, Albayraklar Holding, İGDAŞ ve İSTAÇ gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerdeki yolsuzluklar ile akbil yolsuzluğu gibi soruşturmaları yürüttü.

Ergenekon davasında suçlanan isimlerden biri olan Adil Serdar Saçan, 2008 yılında tutuklandı, 15 yıl hapsi istenirken 16 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Hukuk doktorası da yapan Saçan'ın mafyayı konu alan kitapları da bulunuyor. 

Vasiyeti Üzerine hazırladığı tweetler ailesi tarafından ölümünden hemen sonra paylaşıldı.

Ekran görüntüsü 2023-05-24 230102Ekran görüntüsü 2023-05-24 230117

Editör: Habererk Com