Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’un ziyareti sırasında şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in babası Nazif Evcin, oğluyla gurur duyduğunu söyledi. Evcin, oğlunun kendisini kandil nedeniyle aradığını anlatarak, “Dün kandili kutladı, bana ‘Türkiye’yi böldürmeyeceğiz, Türkiye Cumhuriyet’ini sildirmeyeceğiz, Vatan için pisikleri temizleyeceğiz. Askere, polise dua edin’ dedi. Evladımla gurur duydum” dedi.

İzmir'deki faciada 29 gözaltı İzmir'deki faciada 29 gözaltı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in taziye evini ziyaret etti. Nazif ve Ferah Evcin çiftiyle görüşen Erbaş ve Vali Aksoy, şehit Muhammed Tunahan Evcin için dua ederek başsağlığı diledi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Erbaş, ziyarette, “Allah yolunda vatan için öldürülenlere ölü demeyiniz. Onlar diridirler. Siz bilmesiniz, onlar diridirler. Dolayısıyla biz, hiçbir şehidimize ölü demiyoruz. Onlar diridirler, öyle inanıyoruz. İnşallah Muhammed Tunahan’ımız da Allah’ın izniyle, peygamberimize komşu oldu. Onlar cennet kuşları inşallah” diye konuştu.

Baba Nazif Evcin ise Cenabıallah sevdiklerinizi bağışlasın. Hepimizin sevdiklerinizi bağışlasın, Allah’a emanet olun” dedi.

Şehit Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in cenazesi, yarın öğlende Reşadiye Camii'nde kılınacak namazın ardından Alpu ilçesinde toprağa verilecek.

Editör: Habererk Com