İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT'lilerle ilgili bomba bir iddia ortaya attı. Hürriyet'e göre bazı AKP’li isimler, kendi tanıdığı EYT’li işçilere tazminat ödemelerinde öncelik verilmesini istemiş.

Başkan Hürriyet, konuyu düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdi. EYT’li işçilerin tazminatı ve birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Hürriyet, bazı AKP'li isimlerin belediye yetkililerini arayarak kendi tanıdığı EYT'li işçilere ödemede öncelik verilmesini istediklerini belirterek, "Diğer işçilerin suçu ne?" diye sordu.

Başkan Hürriyet şunları söyled:

“EYT’li çalışanlarımızdan emeklilik için dilekçeler geliyor. En son emeklilik dilekçesi veren birkaç işçi için eskiden AKP’de belediye başkanlığı, milletvekilliği yapmış arkadaşlar başkan yardımcılarımızı ve müdürlerimizi arayarak ‘Şu arkadaşın tazminatını öncelikli ödeyemez misiniz? diye talepte bulundular, öncelik istediler’ Şaka gibi. Çok ciddi bir vicdansızlıktan bahsediyorum. Mart’tan beri yüz küsur işçi orada tazminatını beklerken kendilerine daha yakın başka işçiler için rahatlıkla ayrıcalık ve torpil için arayabiliyorlar. Özellikle ricacı oluyorlar. Diğer işçilerin suçu günahı ne? İşçi kardeşlerime yaşatılan çifte standardı da belirtmek istiyorum."

Editör: Yadigar Hanım