Gazeteci Fatih Altaylı, İstanbul'un taksi sorununu HaberTürk'te sunduğu TekeTek programında gündeme aldı. Altaylı'nın İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Aksu'yla tartıştığı programdaki sözleri, gündem oldu.

Teketek'e İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Trafik ve Araştırma Komisyonu üyesi Gencay Özcan konuk olarak katıldı. İstanbul'da yıllardır süregelen taksi sorununu konuklarına soran Altaylı, hastane çıkışında taksi bulamadığını ve 4 kilometre yürümek zorunda kaldığını belirterek, "Aylardır taksiye binemedim. Kendimi o taksiciye yalvaran köpek gibi hissediyorum" dedi.

Bu esnada sinirlenen Altaylı, "Boş meslektaşlarınız Türk vatandaşlarını almıyor. Önümden bomboş, geçiyor almıyor. Hastaneden çıktım kolumda serum iziyle, arabam yoktu taksiyle gitmiştim ne olur ne olmaz diye. Çıkışta taksi bulamadım evime 4 kilometre yürüdüm. Bir tanesi durmadı. Sizin meslektaşlarınız artık bizi adam yerine koymuyorlar. İstanbullulara köpeğe bakar gibi bakıyorlar" sözleriyle tepki gösterdi.

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ise Altaylı'ya şöyle yanıt verdi:

"Biz almamayı, yakına gitmemeyi, aracın pisliğini, taksimetre açmamayı kesinlikle tasvip etmiyoruz. Size de katılıyoruz. Buradan hem Büyükşehir Belediyemize hem emniyetimize sesleniyorum. Denetimler sıklaşsın, bunlar cezasız kalmasın. Sizi götürmeyen bir vatandaş birincide uyarı almalı, ikincide ikaz edilmeli, üçüncüde kesinlikle meslekten ihraç edilmeli."

Editör: Yadigar Hanım