İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Susurluk JİTEM davasında beraat kararlarını bozan hâkimleri hedef gösteren iktidara yakınlığıyla bilinen 'gazeteci' Fatih Tezcan hakkında resen soruşturma başlattı.

"128 MİLYAR DOLARIN SATIŞINA ŞAHİT OLANLAR KONUŞMAYI BEKLİYOR" "128 MİLYAR DOLARIN SATIŞINA ŞAHİT OLANLAR KONUŞMAYI BEKLİYOR"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "RT 5 Nisan 2021 tarihinde Mehmet Ağar ve diğer sanıkların beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi kararına ve heyetin isim listesine ulaştım. Heyet Başkanı Hâkim M.H.Y’yı ve üye hâkimler A.S ve A.A’nın bağlantılarını araştırıyoruz. Bilgisi olanlar için ihbar hattı" şeklinde paylaşım yapan gazeteci Fatih Tezcan hakkında resen soruşturma başlattı. 

Açıklamada, bu paylaşım nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Tezcan hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 6/1 ve Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 277. maddeleri uyarınca resen soruşturma başlatıldığı bildirildi.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Soruşturma kapsamında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Tezcan’ın evinde arama yaptı. Aramada dijital materyallere el konuldu. 

Öte yandan Örnek Haber "@ornekhaber" isimli twitter kullanıcısı hesabından bir resim paylaşarak "AKP’li troll Fatih Tezcan’ın bu fotoğrafı bir sosyal medya kullanıcısının şu mesajıyla ortaya çıktı: “Tayyip’ten nefret eden,Filistin’e giden gemiye aldır beni diyen,Atatürk ile peygamberin kıyaslanamayacağını söyleyen,benimle Kadıköy Barlar sokağında takılan adam degil miydin?” dedi.