‘SAYIN ÖZTÜRK GÖNÜLLÜ ELÇİMİZ’

5 kişinin katılımcılara kürsüden seslendiği gecede hayırsever işadamı Galip Öztürk’e vakfa destek ve katkıları nedeniyle onur plaketi verildi. Türkiye’nin Gürcistan Büyükelçisi Levent Gümrükçü de Öztürk’ün Gürcistan’da gönüllü bir elçi gibi çalıştığını söyleyerek kendisine teşekkür etti. Ekonomi Bakanı Kumsişvili ve Dışişleri Bakanı Janelidze’nin ardından kürsüye gelen Gümrükçü, “Burada Sayın Galip Öztürk’e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi Türkiye’yi Gürcistan’da en iyi şekilde temsil ederek, gönüllü bir elçi gibi çalışıyor. Son olarak Gürcistan’dan 5 otobüsü dolduracak sayıda çocuğun 23 Nisan kutlamaları için Türkiye’ye gitmelerini sağladı. Sayın Öztürk’ü her sosyal faaliyette yanı başımızda buluyoruz. Bu tavrın diğer işadamlarımıza da örnek olmasını dilerim” diye konuştu.

‘YARDIMLAŞMA BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE VAR’

Gecenin onur konuğu olarak yemeğe katılan hayırsever işadamı Galip Öztürk de konuşmasında Türkiye’nin en güzel özelliklerinden birinin yardımlaşma kültürü olduğuna dikkat çekti. “Bu güzel özelliği, yaşadığımız yer neresi olursa olsun orada da var etmeliyiz” diyen Öztürk, lösemili Gürcü çocukların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmesi için Gürcistan’da yaşayan işadamlarının maddi ve manevi her türlü katkıyı vermesi gerektiğini ifade etti. Öztürk, sözlerini şöyle  tamamladı: “Bir Gürcü vatandaş olarak burada gördüğüm ilgi ve değerden son derece mutlu oldum. Sayın Bakanlarımıza, Büyükelçimize ve Türk futboluna hem futbolcu hem de teknik direktör olarak emek veren Şota-Arçil Arveladze kardeşlere teşekkür ediyorum.”

 

Geçtiğimiz yıl Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı’na toplam 1 milyon GEL (yaklaşık 570 bin dolar) bağışlayan hayırsever işadamı Galip Öztürk, Lösemili Çocuklar Vakfı’nın dün düzenlenen yardım yemeğinin onur konukları arasında yer aldı. Gecede Batum’da yapılan yatırımların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de ön plana çıkan Öztürk’e vakfa destek ve katkıları nedeniyle onur plaketi verildi.

Gürcistan’da lösemili çocukların yaşama umudu haline gelen ve daha önce hayırsever işadamı Galip Öztürk’ün toplam 1 milyon GEL (yaklaşık 570 bin dolar) bağışta bulunduğu Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı’nın yararına bir yardım yemeği düzenlendi. Dün (16 Mayıs Pazartesi) akşam gerçekleştirilen yemeğin konukları arasında Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk’ün yanısıra Gürcistan Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumsişvili, Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze, Gürcistan Türkiye Büyükelçisi Levent Gümrükçü, ünlü teknik direktör ve eski futbolcu Şota Arveladze, ikizi Arçil Arveladze ile ağabeyi Revaz Arveladze, Türkiye’de kanser tedavisine yoğunlaşan hastanelerin yetkilileri ve Gürcistan ile ticari ilişkileri olan Türk işadamları da vardı.