Tatvan Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddialarını gündeme getiren gazeteci Sinan Aygül, belediye çalışanı ve Başkan Mehmet Emin Geylani'nin silahlı korumalarının saldırısına uğradı. 

2 gün önce Tatvan Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddialarını  gündeme getirmişti. Bu gün  gazeteci Sinan Aygül, belediye çalışanı ve Başkan Mehmet Emin Geylani'nin silahlı korumalarının saldırısına uğradı. 

Aygül, saldırı sonrası Tavan Devlet Hastanesine kaldırıldı.Sosyal medyadan paylaşım yapan Aygün, "Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylaninin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek 'Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin' diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum." ifadelerini kullandı.

Ekran görüntüsü 2023-06-18 074642

Aygül diş çekiminden çıkarken Adalet Plaza önünde daha önce kendisini takip eden Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani'nin korumaları olan Polis memuru Engin Kaplan ve diğer boksör koruması Yücel Baysali Aygül'e arkadan habersizce saldırdılar. Aldığı anestesi ve darbenin etkisiyle dengesini kaybeden Aygül'e Yücel Baysali saldırırken polis memuru olan koruma Engin Kaplan ise ayırmaya çalışan vatandaşları silahla müdahale ederek ayırmalarını engelliyor. Tatvan Devlet Hastanesinde tedavi altında olan Aygül’ün elmacık kemiği ve kafatasında meydana gelen kırıklar yüzünden Van ya da Diyarbakır'a sevki bekleniyor. paylaşımını yaptı.

Gazeteci Sinan Aygül'ün hastanedeki müdahalesinin ardından emniyete giderek ifadesini verdi. Emniyetteki işlemlerini bitirerek evine giden Aygül'ün Elmacık kemiklerinde ve kafasındaki  kırıklardan dolayı  durumunun  takip edileceği bildirildi.

Saldırgan şahıslardan polis olanı açığa alındıktan sonra ikisi gözaltına alındı, şahıslar bu sabah Tatvan Adliyesine ifade işlemleri için getirilecek.
 

Editör: Habererk Com