Garanti BBVA, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 'Şarkılarda Sen' projesiyle Atatürk'ün sevdiği şarkıları gençlerle buluşturuyor. Bankanın 2020 yılında, Atatürk'ün sevdiği şarkıları, günümüzde beğeniyle takip edilen sanatçıların sesinden gençlerle buluşturmak amacıyla beşinci kez hayata geçirdiği 'Şarkılarda Sen' projesinde bu yıl, 3 sanatçı 3 farklı Youtube kanalına konuk oluyor.

Emir Can İğrek, 'Eklemedir Koca Konak'ı seslendirirken KÖFN grubu Selanik Türküsü'nü, Sena Şener ise Mendilimin Yeşili türküsünü yorumladı. Genç sanatçıların yer aldığı programlar Youtube'dan yayınlanacak. Ayrıca seslendirdikleri parçalardan hazırlanan özel video da Garanti BBVA'nın youtube ve sosyal medya kanallarından paylaşılacak.

AKP'li Savcı Sayan'dan partisine et mafyası göndermesi AKP'li Savcı Sayan'dan partisine et mafyası göndermesi

Projeyle ilgili konuşan Garanti BBVA Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Direktörü Elif Güvenen, “Türkiye'nin gençlere ve çocuklara ne kadar önem veren bir ülke olduğunu onlara armağan edilmiş, dünyada örneği olmayan bayramlarından anlamak mümkün. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise Atatürk'ün gençlere ve spora verdiği değerin bir yansıması. Biz de tüm kalbimizle Atamızın ve gençlerin yanında olarak, 5 yıldır Atamızın sevdiği şarkıları genç sanatçılarımıza yorumlatıyoruz. Bu vesileyle de hem 19 Mayıs'ı kutluyor hem de gençlerle geçmişi ve bugünü buluşturarak, gençlere hafızalarında yer edecek şarkılar armağan etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da 'Şarkılarda Sen' projemize ülkemizin başarılı, sevilen 3 genç sanatçısı daha katıldı ve hepsi birbirinden kıymetli 3 türküyü yorumladı. Bir kez daha projemize destek veren değerli sanatçılara teşekkür ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz" dedi.

Şarkılarda Sen projesiyle ilgili konuşan Sena Şener ise “19 Mayıs gibi önemli bir günde, Atatürk'ün sevdiği türkülerden birini kendi tarzımda yorumlayarak onu anmak büyük onur. Müziksever bir önderin izinde, müzisyen bir genç kadın olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

KÖFN grubu da “Daha önceki dönemde Garanti BBVA'nın böyle özel günlerde yaptığı çalışmaları ve film projelerini görüyorduk ve bunların içerisinde yer almak istiyorduk. Çok kısa bir süre önce ikimiz beraber arabayla bir yere giderken Selanik Türküsü'nü açtık ve dinledik. Enerji olarak bunu çektiğimiz bir yerdeydik sanırım ve Garanti BBVA'dan bir buçuk-iki hafta sonra bu proje geldi. Biz de tabii önerilen şarkılar içerisinden Selanik Türküsü'nü seçtik. Bizim için güzel bir tesadüf oldu ve bu projede yer almaktan çok mutlu olduk" diye konuştu.

Emir Can İğrek ise “Atatürk'ün sevdiği şarkılar projesini gençlikle buluşturma amacıyla gençlerin sevdiği, dinlediği bir isim olarak akla gelmem beni çok gururlandırdı. Mustafa Kemal ve Cumhuriyet mücadelesinin, paydaşlarının fikirlerini ve devrimci ruhunu gençliğe aktarmada bir rol üstlendiğim için çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Com