Adana'nın ünlü ciğercisi de müşterilerine at eti yedirmiş

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı son listede tek tırnaklı hayvan kullanan ve hileli ürün kullanan firmaların ismi yayınlandı. Bu listede ünlü firmaların yanı sıra Adana’da bir ünlü ciğercinin de olması dikkat çekti.

banner311
Adana'nın ünlü ciğercisi de müşterilerine at eti yedirmiş

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın önceki gün açıkladığı 618 firmaya ait bin 211 parti üründe taklit ve tağşiş listesinin yankıları sürerken, ürünlerde kullanılan sağlıksız katkılar dehşete düşürüyor.

Süt ve ürünlerinde jelatin ve küf kullanımını önleyen ilaç etken maddesi, et ve şarküteri ürünlerinde tek tırnaklı (at, eşek, domuz, katır) eti, sakatad ve baş eti, tereyağında ayçicek yağı, baharatta boya, toz Antep fıstığında yer fıstığı, balda fruktoz ve glikoz şurubu, çikolata ve içeceklerde cinsel gücü artırıcı, çay ve kahve ürünlerinde ise obezite tedavisinde kullanılan ilaç etken maddelerinin kullanımı tüketiciyi çileden çıkardı. Büyükşehirler dışında Anadolu'nun birçok ilinde faaliyet gösteren kasap ve restoranlarda da köfte, lahmacun, pide, sucuk gibi ürünlerde kanatlı, tek tırnaklı, domuz eti ile baş eti, sakatad gibi karışımlar tespit edildi.

LİSTEDE ÜNLÜ GIDA FİRMALARI VAR

Bakanlığın açıkladığı listede ünlü markalar da var. Gurme ve Sultanahmet köftecisi ise en dikkat çeken firmalar.

ADANA'DAKİ ÜNLÜ CİĞERCİ

Listede dikkat çeken bir başka isim ise Adana’nın ünlü ciğercisi “Bereket Ciğer

Bakanlığın listesinde Bereket Ciğer firmasının çiğ dana kıyma içinde at eti olduğu tespit edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.