AYM’den"Işıklar yanıyor" açıklaması

AYM ışık tartışmasında AYM’den açıklama geldi.

AYM’den"Işıklar yanıyor" açıklaması

Anayasa Mahkemesi, üye Engin Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "Bir üyenin şahsi paylaşımı kurumun görüşünü bağlamaz" ifadeleri yer aldı.

Anayasa Mahkemesi'nden Engin Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Anayasa Mahkemesinin herhangi bir üyesinin şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar Anayasa Mahkemesi'nin kurumsal görüşünü yansıtmaz. Anayasa Mahkemesi 15 Temmuz 2016 gecesi yaptığı basın açıklamasında ifade ettiği gibi anayasal düzene karşı her türlü demokrasi dışı girişimi reddetmekte ve demokratik hukuk devletinin yanında durmaktadır."

NE OLMUŞTU

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından dün yaptığı paylaşımda Anayasa Mahkemesi'nin gece ışıkların yandığı bir fotoğrafı "Işıklar yanıyor" mesajıyla paylaşmıştı. Yıldırım, paylaşımının büyük tepki çekmesi sonrası "Işıklar yanıyor derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil" ifadelerini kullandı. Yıldırım daha sonra ise önceki paylaşımını kaldırarak hesabını korumalı hale getirmişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 12:43
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344