Başınızı derde sokmak istemiyorsanız buralardan uzak durun!

Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yasaklı yerler bulunuyor. Eğer başınızı derde sokmak istemiyorsanız kesinlikle bu yerlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz...

Plüton'un Kapısı

Cehennem Kapısı ya da Pluto’nun Kapısı olarak da bilinen Hierapolis Antik kenti, antik dönemde yeraltına dünyasına giriş yolu olarak kabul ediliyordu.

MÖ 190 yılında inşa edilen tapınak kompleksi, hadım edilen rahiplerin insan müdahalesi olmaksızın ölecekleri alt odanın içinde, boğalar ve kuşlardan oluşan adaklarla ritüelistik kurban törenleri gerçekleştirdikleri bir yer olarak ünlendi.

İmralı Adası

Orhan Bey'in komutanlarından Emir Ali'nin Bizanslılardan aldığı adanın Kalolimnos olan adı Emir Ali olarak değiştirildikten sonra, zamanla İmralı'ya dönüştü. Ada, Osmanlı döneminde Mudanya kazasına bağlı bir nahiyeydi. 20. yüzyıl başlarına değin varlığını koruyan üç Rum köyü vardı. 1913 yılında adada 250 hane, bir okul, üç manastır vardı ve tamamı Rumlardan oluşan 1.200 kişi yaşıyordu.

Kozmik Oda

Kozmik oda çok gizli deyimleri nato jargonudur. Bu kozmik odaların kuruluş amacı herhangi bir nato ülkesinin sovyetler tarafından işgali söz konusu olursa yapılması gerekenleri içerir. Her nato ülkesinde bulunur.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 14:10
YORUM EKLE