DEVA Partisi kurucusu Ramiz Ongun’dan sevenlerini üzen haber

DEVA Partisi kurusularından Ramiz Ongun koronavirüse yakalandı.

DEVA Partisi kurucusu Ramiz Ongun’dan sevenlerini üzen haber

Ülkücülerin önde gelen isimlerinden Ramiz Ongun’un yeğeni Sibel Şimşek üzücü haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Sibel Şimşek sözlerinde:

"Ülkücü devi dayımız Ramiz Ongun’un Covid19 testi pozitif çıkmıştır, kendisi tedavi sürecindedir. Kronik hayati rahatsızlığı da mevcuttur. Dualarımız seninle dayım."

RAMİZ ONGUN KİMDİR, NERELİDİR?

Ramiz Ongun, 17 Mart 1947 tarihinde Adana’nın Kozan ilçesinin Kale köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Bursa İktisadi-Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümü'nde tahsil gördü. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.

Daha sonra Alparslan Türkeş ile tanışarak Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne katıldı. Bunun yanında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Gümrük Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı, MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, MHP Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ülkücü-İşçiler Genel Başkan Müşavirliği görevlerini yürüttü. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından da Türkeş'in emriyle yurt dışına çıktı. Bu dönemde Almanya'da üniversiteden sınıf arkadaşı olan Nesrin Hanım'la evlendi.

1989 yılında da Türkiye'ye geri döndü. 1992 senesinde de Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde üç kez genel başkanlığa aday oldu, ancak seçilemedi. Almanca bilen Ramiz Ongun, üç çocuk babasıdır.

RAMİZ ONGUN GÖREV ALDIĞI KURUMLAR:

Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi

Ülkü Ocakları

Gümrük Kontrolörleri Kurulu

MHP Gençlik Kolları

MHP Genel İdare Kurulu

Ülkücü-İşçiler

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 10:34
YORUM EKLE