Ebeveynler daha dikkatli olmalı!

Biz yetişkinler karantinaya henüz alışamamışken çocuklarımız için bu durum şüphesiz ki daha sakıncalı... Peki bu durumda çocuklarınızın ihtiyaç duydukları psikolojik desteği nasıl vermeliyiz?

Ebeveynler daha dikkatli olmalı!

Çocuklarımız, herkesin evde olması ve beraberinde hiç dışarıya çıkamamasından dolayı epeyi etkilenmiş durumdalar. Hal böyleyken çocuklar bu duruma anlam veremeyebilirler.

Peki ne yapmalıyız?

Unutmayalım ki bağışıklığı güçlendiren moraldir.

* Çocuklarımızı virüs ile ilgili dehşet verici haberlerden uzak tutmalıyız. Ancak yüzde 100 gizlememeliyiz. Durumu nazikçe açıklayın ve hijyen konusunda neler yapması gerektiğini anlatın.

* Sıkılmalarını önlemek için, beraber yemek yapın, kitap okuyun, ev işlerinde yardım isteyin. Bunlar çocukların kendi potansiyellerine olan güvenini tazeleyecektir.

* Biliyoruz ki uykunun insan psikolojisinde önemli bir yeri var. Her gün ev ahalisi ile birbirinize yakın saatlerde uyanmaya çalışın. Güzel bir kahvaltı sonrası ailecek evinizde spor yapabilirsiniz. Hem sizi zinde tutacaktır hem de keyifli dakikalar geçirip aile ilişkinize olumlu yansıyacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 08:43
YORUM EKLE