Enerji tasarrufu sağlıyor mikrop barındırmıyor

Emaye ile üretilen mutfak gereçlerinin pişmesi zaman alan yiyecekleri kısa sürede pişirerek hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağladığı belirtildi. Uzmanlar "Emaya ile üretilen ürünlerin anti bakteriyel özelliğe sahiptir" dedi.

Enerji tasarrufu sağlıyor mikrop barındırmıyor

Büyüklerimizin vazgeçilmezi emayeler günümüzde de ilgi görmeye başladı. Anti bakteriyel özelliklere sahip olan emayeler, odun ateşinden bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Emaye mutfak gereçlerinde ısı alışverişi hızlıdır diyen Çamlıca Home Satış Yöneticisi Kerem Tezcan "Emayeler merkezden aldığı ısıyı tüm yüzeye eşit bir şekilde ileterek besinin daha hızlı pişmesini sağlar. Bu enerjiden tasarruf etmenizi ve içindeki besinin her noktasının eşit pişmesini sağlar. Uzun süre ocakta kalması gereken yemeklerin dahi emaye mutfak gereçleri ile daha kısa sürede piştiği ve daha lezzetli olduğu bilinmektedir" dedi.
"Emayeler sahip olduğu ısıyı uzun süre içerisinde muhafaza eder" diyen Tezcan "Sıcağı sıcak, soğuğu ise soğuk tutar. Bu sayede ocaktan ayrılan yemeği soğuduğu için tekrar ısıtmanıza gerek kalmaz. Kalabalık bir misafir gurubuna yarım saat arayla sofra kurarken dahi tekrar ısıtmanıza gerek kalmamaktadır. Emaye saklama kapları da bu özelliği ile içerisindeki besini dış etkenlerden etkilenmeyerek 0 derece de stabil olarak tutar. Büyük beğeni toplayan ürünlerimize www.camlicahome.com adresinden ulaşılabilir" diye konuştu.

YORUM EKLE