Korona halayı, tüm cezalara rağmen devam ediyorlar

Bursa'da gelin alma sırasında sosyal mesafe ve maske kurallarının hiçe sayılarak halay çekildiği sosyal medyada paylaşıldı.

Korona halayı, tüm cezalara rağmen devam ediyorlar

Bursa'da gelin alma sırasında sosyal mesafe ve maske kurallarının hiçe sayılarak halay çekildiği sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından çalışma başlatan polis, düğün sahiplerine toplam 6 bin 300 lira ceza uyguladı.

Damadın akrabası olan grup, dün gelin almak için ailenin evinin bulunduğu Gemlik ilçesine geldi. Bina önünde toplanan davetliler, davul ve zurna eşliğinde halay çekti. Davetlilerin sosyal mesafe ve maske kurallarına da uymadığı görüldü. Bu anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedilip sosyal medyada paylaşıldı. Korona virüsün hiçe sayıldığı görüntüler tepki topladı.

3 BİN 150'ŞER LİRA CEZA

Polis, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçti. Çalışma başlatan ekipler, düğün sahiplerini tespit etti. Polis, korona virüs tedbirlerine rağmen eğlence düzenleyen gelin ve damat tarafına tarafına 3 bin 150’şer liradan toplam 6 bin 300 lira ceza uyguladı

YORUM EKLE