Mehmet Baş dualarla anıldı

Asrın salgını korona virüsü atlattıktan üç ay sonra ani bir kalp krizi sonucu 3 Mart 2021 tarihinde hayatını kaybeden Kanal Avrupa TV’nin sevilen yüzü gazeteci Mehmet Baş vefatının sene-i devriyesinde dualar ile anıldı.

Mehmet Baş dualarla anıldı

DİTİB Melle Mimar Sinan Camii’de gerçekleşen mevlid programına merhumun aile yakınlarının yanı sıra çok sayıda dostu ve sevenleri katıldı.

1978 senesinde Mehmet Baş’ın da kurucular arasında yer aldığı ve daha sonraları kendisinin başkanlığı döneminde onun imzasıyla Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’e devredilen camiide okunan mevlid programına çevre illerden de çok sayıda katılım oldu.

Avrupa Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu ve Avrupa Türk İslam Birliğinin kurucularından olan (Samsunlu) gazeteci Mehmet Baş,kuruluşundan vefaatına kadar Kanal Avrupa Tv’de yönetici ve program yapımcısı olarak görev yapıyordu.

Kanal Avrupa TV’nin gülen yüzü Mehmet Baş için duaların okunduğu mevlid programında ayrıca Hannover, Braunschweig, Bielefeld, Ahlen, Sendenhorst, Unna, Soest, Osnabrück gibi şehirlerden de bir çok sivil toplum kuruluşu yöneticileri, basın mensupları ve iş adamları hazır bulundu. Bayanların da katılım gösterdiği programda hatmi şerifler okunarak merhuma dualar edildi. Korona tedbirleri kapsamında gerçekleşen mevlid merasimine yaklaşık 300’ün üzerinde kişi katıldı.Mevlid-i Şerif programı yemek ikramı sonrası son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 15:36
YORUM EKLE