Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kaldırıldı

Bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı.

banner311
Müjdat Gezen hakkındaki adli kontrol kaldırıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, konuk olduğu Halk TV'deki bir  programda sarf edilen ve tepki çeken sözleri üzerine "hakkında cumhurbaşkanına  hakaret" suçundan başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturma kapsamında, Gezen hakkında Anadolu 3. Sulh Ceza  Hakimliğince haftada bir gün en yakın polis merkezinde imza atma ve yurt dışına  çıkış yasağı şeklinde verilen Adli Kontrol kararının kaldırılmasına karar  verildiği öğrenildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin  Akpınar hakkında konuk olduğu Halk TV'deki bir programda yaptığı açıklamaları  üzerine soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayına gelen  Müjdat Gezen "Cumhurbaşkanına hakaret", Metin Akpınar ise "halkı hükümete karşı  silahlı isyana tahrik" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından sevk edildiği  Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest  bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 18:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.