Taksim meydanının yeni hali böyle olacak: En beğenilen projeler seçildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kentin çehresini değiştirecek kent meydanlarını düzenleme projesi İstanbulluların onayını sundu. 19 Ekim- 13 Kasım arasında 352 bin 784 İstanbullu tarafından oylanan projelerin birincileri açıklandı.

Taksim meydanının yeni hali böyle olacak: En beğenilen projeler seçildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), kentin çehresini değiştirecek olan kent meydanlarını düzenleme projesi kapsamında Taksim ve Bakırköy Meydanı ile Salacak kıyı bandı düzenlemelerini 19 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında İstanbulluların onayına sundu.

352 bin 784 kişinin katıldığı oylama ile en beğenilen projeler seçildi.

İBB’de yeni yönetimle birlikte her iş, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yapılmaya, kentlinin onayına sunularak sonuçlandırılmaya devam ediyor.

İstanbul’un çehresini değiştirecek olan kent meydanlarını düzenleme projesi de İstanbulluların oylarına sunuldu.

Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı düzenlemeleri için 19 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında projeler yarıştı. 352 bin 784 kişinin katıldığı oylama ile en beğenilen projeler seçildi.

PROJELER MEYDANLARDA SERGİLENDİ

İBB ve İstanbul Planlama Ajansı’nın Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı için açtığı yarışma süreci bugün tamamlandı.

Yarışma öncesi ve yarışma boyunca çeşitli kurumlarla yapılan toplantılar, anketler, röportajlar ve söyleşilerle zenginleştirilen süreç için 3 meydanla ilgili olarak toplam 233 proje teslim alındı. Jüri tarafından da her bir yarışma için 3’er eşdeğer ödül belirlendi.

Yarışmalarda dereceye giren eşdeğer projeler, Taksim, Bakırköy ve Üsküdar meydanlarında kurulan 'Karar Senin' merkezlerinde ve istanbulsenin.org sitesinde projeler tanıtıldı.

352 BİN 784 KİŞİ OY KULLANDI

“İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor” temasıyla hazırlanan proje için 25 günlük sürede 352 bin 784 kişi en beğendikleri proje için oy verdi. Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı projelerinde dereceye giren 3’er eser yarıştı.

Salacak’taki 4, 42, 53 numaralı projeler arasında geçen mücadelede yarışı göğüsleyen 51 bin 405 oyla 42 numaralı proje oldu. Salacak kıyı bandı projesini seçmek için 76 bin 443 oy kullanıldı.

Taksim Meydanı projesi için de 209 bin 728 kişi oy verdi. 15, 16 ve 19 numaralı projeler arasında geçen mücadeleyi 86 bin 597 oyla 15 numaralı proje kazandı.

Bakırköy Meydanı projesi için ise 9,12, 23 numaralı projeler için toplam 66 bin 613 oy kullanıldı. Bakırköy’deki yarışmanın galibi 24 bin 782 oyla 12 numaralı proje oldu.

YORUM EKLE