Van'da korkutan deprem! Çevre illerden hissedildi! Vali'den açıklama geldi!

Van'da korkutan deprem meydana geldi. Deprem Iğdır, Hakkari ve Ağrı'da da hissedildi.

Van'da korkutan deprem! Çevre illerden hissedildi! Vali'den açıklama geldi!

Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu adı verilen aktif fay hatlarının uzanış yönünde yer alan ülkemizde son dakika deprem olayları yaşanıyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Van'ın Tuşba ilçesinde korkutan bir deprem meydana geldi. Yerin 9.20 kilometre derinliğinde meydana gelen sarsıntılar Iğdır, Hakkari ve Ağrı illerimizde de hissedildi. Son dakika depreminin ardından vatandaşlar panik yaşadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)'ın sürekli olarak güncellediği ve kamuoyuna duyurdu son depremler listesine göre Van - Tuşba'da saat 00.58'da 4.7 şiddetinde bir son dakika depremi meydana geldi. Yerin 9.20 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Iğdır, Hakkari ve Ağrı illerimizde de hissedildi. Sarsıntıların ardından çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar da panik yaşadı.

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER LİSTESİ

VAN VALİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 4.7'lik depreme ilişkin sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı;

Merkez üssü Tuşba İlçemiz olan 4.7 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı görünmüyor. Tüm ekiplerimiz kırsal mahallelerimizde taramalarını sürdürüyor.

Depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 09:03
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344