Giresunspor asbaşkanı Ercan Ayhan, AA muhabirine, cumartesi günü Türkiye'nin önemli ekiplerinden Galatasaray'ı konuk edeceklerini hatırlattı.

Zorlu karşılaşma öncesi kadroda 4-5 futbolcusunun eksik olduğunu söyleyen Ayhan, "Genç arkadaşlarımızla sahaya çıkacağız. Futbol 11 kişi ile oynanıyor. İsimler ya da markalar ne kadar büyük olursa olsun sahada 11 kişi ile mücadele ediyorsunuz. Sahaya çıkacak yürekli kardeşlerimizin sonuna kadar mücadelesini ortaya koyarak, hedeflediğimiz sonucu alacaklarına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Asbaşkan Ercan Ayhan, ev sahipliği avantajından dolayı rakipleri kadar kendilerinin de favori olduğunu söyleyerek, "Galatasaray'ı mutlaka yenmek için sahaya çıkacağız. Galatasaray'ı İstanbul'a puansız yollayacağız." diyeyerek iddialı konuştu.

Galatasaray'ın ligde galibiyet serisi yakaladığını söyleyen Ayhan, "Tüm serilerin bir sonu vardır. Galatasaray'ın serisine Giresun'da son vermek istiyoruz. İnşallah 3 puan alan Giresunspor olacaktır. Rakibimizle oynadığımız son 2 maçta kazanan taraf biz olduk. Bu nedenle sahadan 3 puanla ayrılmamız sürpriz olmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Ayhan, takımının taraflarlarından Galatasaray karşılaşmasında tribünleri doldurarak takımlarını desteklemelerini istedi.

''SEZON SONUNDA DA LİGDE KALACAĞIZ''
Yeşil beyazlı ekibin mütevazi bir bütçesi ve kadrosu olduğunu belirten Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:

"Giresunspor, Süper Lig'de var olma mücadelesine devam ediyor. 'Kısıtlı imkanlarımızla kısıtlı bütçemizle kulübü borçlandırmadan bu yolda başarıyı nasıl yakalarız?' diyerek yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz ve oyuncu grubumuzla çalışıyoruz. Sezona ligi ilk 10 arasında tamamlamayı hedefleyerek başladık. İlk yarıdaki hedefimiz ise 20 civarında puan elde etmekti. Neticede sezonun ilk devresinde 20 puan elde ettik ve hedefimizi yakaladık. Sezonun ikinci yarısında daha büyük mücadele olacak.

Biz de bununla ilgili tüm planlamalarımızı ve hazırlıklarımızı yaptık. Geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi lige damgamızı vurmaya devam edeceğiz. Giresunspor mütevazi kadrosuyla ligdeki takımların korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu yolda hedefimizden sapmadan devam edeceğiz. Sezon sonunda da ligde kalacağız."

Asbaşkan Ayhan, devre arası transfer sürecinin devam ettiğini ancak kendilerinin bu yönde bir çalışmalarının bulunmadığı bilgisini vererek, "Devre arası transferler ciddi maliyetler gerektiriyor. Biz de bütçemizi göz önüne aldık, kulübü borç yükü altına sokmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Mevcut kadromuzla sezonu tamamlayacağız. Teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Altyapı ve genç kardeşlerimize ligde daha fazla şans vereceğiz." dedi.

Editör: Bumin Kağan Muti