Google, Gmail ile ilgili güncelleme getiriyor.

ERDOĞAN'A KÖTÜ HABER! AKP SEÇMENİ NEDEN VAZGEÇTİ? ERDOĞAN'A KÖTÜ HABER! AKP SEÇMENİ NEDEN VAZGEÇTİ?

Yazılım devi Google, milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Gmail uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi getiriyor. Yeni değişiklik ile beraber Gmail üzerinde bulunan Chat, Spaces ve Meet uygulamaları arasında kullanıcıların hızlı bir şekilde gezinmesini amaçlayan şirket, klasikleşen Gmail arayüzünün sol tarafına kısayol simgelerini içeren yeni bir uygulama sütunu ekleyecek.

8 Şubat'ta aktif olacak

Daha kolay gezinme ve daha hızlı etkileşim için Sohbet ve Space bölümündeki konuşmaların tek bir ekranda görüntülenmesini sağlayacak yeni güncelleme, ayrıca kullanıcıların dikkatlerini arttırmak için bildirim baloncukları gösterecek. Google’ın Workspace güncellemeleri sayfasında yer alan bilgilere göre yeni değişiklik, 8 Şubat tarihinden itibaren tüm Gmail kullanıcıları için aktif olacak.

Bununla birlikte değişiklikten memnun olmayan kullanıcılar ise Gmail'in ayarlar bölümünden klasik görünüme geri dönebilecekler. Yeni tasarımın 2022’nin ikinci çeyreğinde standart haline geleceğini söyleyen Google, Nisan ayından itibaren klasik tasarımı geride bırakmayı planlıyor.