Google, geçtiğimiz günlerde Chrome kullanıcılarının güvenliğini riske atacak önemli bir hata keşfetti. Hata üzerine hızla uyarılarda bulunan teknoloji devi, kullanıcılarını tarayıcılarını güncellemeleri için uyardı.

Google, bilgisayar korsanlarının hatayı kullanarak internet kullanıcılarının tarayıcılarını hacklediklerini keşfedince alarm verdi. Uyarılara göre, hatayı çözmek için gereken güncelleme yapılmadığı müddetçe Chrome’un eski sürümüne sahip tüm cihazlar tehlike altında olacak.

GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Chrome’un güncellenip güncellenmediğini kontrol etmek için de tarayıcıyı açmak, menü çubuğundaki üç noktaya tıklamak ve ardından menüde yer alan “Yardım” içerisindeki “Chrome Hakkında”yı açmak gerekiyor. Tarayıcı, 112.0.5615.121’den eskiyse (yani daha küçük bir sayı), en kısa sürede güncellemenin yapılması gerekiyor.

Güncelleme seçeneği de yine aynı sayfada bulunuyor ve hatta tarayıcı otomatik olarak güncelleme işlemini yapabiliyor.

KORSANLAR GMAİL’E DE DADANDI

Google, son zamanlarda sistemlerindeki hatalara ve siber güvenlik sorunlarına karşı çalışmalarına hızla devam ediyor. Gmail kullanıcıları da şu sıralar, özel bilgilerini vermezlerse YouTube erişimlerini engellemekle tehdit edildikleri sahte e-postalara maruz kalıyor. Google da bu konuda kullanıcılarını uyararak bu e-postalara dönüş yapmamaları ya da gönderilen dosyaları indirmemeleri gerektiğini belirtti.

Editör: Habererk Haber Merkezi