Mehmet Barlas;Irak'ta daha fazla insan ölüyor

Ankara'da 95 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın ardından NTV canlı yayınında konuşan Mehmet Barlas'ın Ortadoğu'da sık sık bu olayların yaşandığını belirtmesi tepki çekti.

Mehmet Barlas;Irak'ta daha fazla insan ölüyor

NTV'de katıldığı canlı yayın programındaAnkara'da 95 kişinin yaşamının yitirmesine sebep olan bombalı saldırı ile ilgili yorum yapan Sabah Gazetesi'nin yazarı Mehmet BarlasTürkiye'nin bir Ortadoğu ülkesi olduğunu söyleyerek Ortadoğu'da sık sık bu olayların yaşandığını belirtti. Barlas'ın,Türkiye'nin en kanlı saldırısını sıradan göstermeye çalışması tepkiyle karşılandı.

IRAK'TA DAHA FAZLA İNSAN ÖLÜYOR

"Bugün yüreğimiz dağlayan 86 kişinin öldüğü terör olayı hayatımızdaki ilk terör olayı değil." diyen Barlas, 2002 yılında ABD'de ikiz kulelerin vurulduğunu, Türkiye'de de HSBSC Bank ve İngiliz Konsolosluğu'nun havaya uçurulduğunu hatırlatarak "Bugün Ankara'da Sıhhiye'de istasyona yakın yerde bomba patlatıldı. Peki gazeteleri şöyle bir hafta karıştırın, Bağdat'taki patlamalara bakın. Pazar yerinde 60 kişi öldü, Cuma namazından çıkarken 100 kişi öldü. Ortadoğu'nun yansımasının Türkiye'ye gelmesi bizi rahatsız etmeye başladı. Ama unutmayalım orta doğuluyuz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 13:17
YORUM EKLE