MHP'de Bay Bahçeli'ye İsyan Derinleşiyor: İmza Kampanyası Başlatıldı!

MHP'nin 700 küsür imza ile Saray'a sırtını yaslayarak kurultayı yapmayan işgalci Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Erdoğan'ı Başkan yapmanın tutumu MHP tabanındaki tepkileri arttırdı.

banner311
MHP'de Bay Bahçeli'ye İsyan Derinleşiyor: İmza Kampanyası Başlatıldı!

MHP'nin işgalci Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Başkanlık sistemine ilişkin tutumu MHP tabanındaki tepkileri arttırdı.

MHP Genel Merkezi'ne seslenen bir grup ülkücü, change.org adlı sitede "Başkanlık sistemine hayır" diyerek bir imza kampanyası başlattı bu da Mhp'de Bay Bahçeli'ye isyan derinleşiyor şeklindeki yorumları beraberinde getirdi.

Şu ana kadar 650 kişinin imza attığı kampanyaya ilişkin yapılan açıklama metninde şu ifadelere yer verildi:

"1876, Kanun-i Esasi'yi dikkate alırsak 140 yıllık parlamenter sistem kültürümüzü bu kadar kırılgan bir dönemde  bir oldu bittiyle değiştirilmesine izin vermeyin!

Kaldı ki 1 Kasım 2015 seçimlerinde yayınladığınız ve hala MHP'nin resmi sitesinde bulunan Seçim beyannamesinin 72'inci sayfasında Parlamenter sistemi muhafaza edeceğinizi vaat ediyorsunuz !

Basından takip ettiğimiz kadarıyla yakın gelecekte meclise gelecek 'sistem değişikliği' oylamasında bize vermiş olduğunuz söz tutmanızı bekliyor ve Ülkücülük hukukuna göre davranmanızı bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 10:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.