Savcıdan skandal 'patlama' tweet'leri

Gazeteci ve aydınlara küfürlere yağdıran hakimden sonra, Türkiye, Teeet hesabından iftira atmaktan çekinmeyen bir savcıyla tanıştı. Ankara Savcısı Alparslan Karabay Ankara Tren Garı'nda yapılmak istenen Barış Yürüyüşü öncesi gerçekleşen patlamayla ilgili skandal tweetler attı.

banner311
Savcıdan skandal 'patlama' tweet'leri

Karabay provokasyon kokan Tweetlerinde, “Ankara'da 2 ayrı patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var Feto örgütü amerikalı mesai arkadaşları ile Ankara tren garı kan gölü ne çevirdi” ifadelerini kullandı. savcının saldırının gerçekleştiği dakikalarda attığı tweetler, tarafsızlık ve bağımsızlığını da tartışmaya açtı. Savcı Karabay, daha sonra Tweet'lerini apar topar sildi.

Ankara Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nda görev yapan Karabay'ın tweetleri “Bu nasıl savcı” dedirtti.  Yargısız infaz yapan Karabay'ın tweetlerin daha çok görülmesi ve kamuoyu oluşturması için ‘Hashtag' oluşturmaya çalışması da dikkat çekti. Tweelerin halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmeye yönelik ve toplumun bir kesimini hedef gösterecek nitelikte olduğu görüldü.

Twitter hesabında daha çok şiirler paylaşan Karabay, HSYK 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'ın tweetlerinin de paylaşıldığı gözlendi.

Karabay daha önce polislere yapılan hukuksuz operasyonlarda da görev almıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 17:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.