Şehit Abdulkadir Molla için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı

Bangladeş’te şehid edilen Cemaat-i İslami Lideri Abdulkadir Molla İçin yarın Fatih Camii’nde Cuna namazı sonrası gıyabi cenaze Namazı kılınacak.

Şehit Abdulkadir Molla için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı

Gıyabi cenaze namazı ve Bangladeş yönetimini protesto için yapılan çağrı şöyle:
İnna lillahi ve inna ileyhi raci’un…
Bangladeş rejiminin İslami Hareket önderlerine yönelik zulümleri idamlarla devam ediyor.

Cemaat-i İslami hareketinin liderlerini hukuksuz bir şekilde yargılayıp idam cezalarıyla mahkum ettiren yönetim şimdi de idamları uygulamaya koyuldu.

Önceki gece idam edileceği açıklanan Cemaat-i İslami genel sekreter yardımcısı Abdulkadir Molla’nın infazı uluslar arası kamuoyu ve ülke içindeki tepkiler üzerine ertelenmişti. Ancak Bangladeş yönetimi bugün apar topar bir şekilde Abdulkadir Molla’yı idam etti.

Zalim rejimin karşısında asla diz çökmeyen muttaki önder Abdulkadir Molla idam kararından sonra af dilemeyi reddeden bir mümin idi. O son olarak diyordu ki: “Suçum Allah’tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et, dediler. Ben de “asın” dedim.

Ben kesinlikle masumum. İslami harekete mensup olduğum için öldürülüyorum. Şehitlik herkese ihsan edilmiş bir kader değildir. Yüce Allah bana şehitlik nasip ederse, kendimi en şanslı olarak düşünürüm. Şehitlik hayatımın en büyük başarısı olacaktır. Benim kanım İslami hareketi ayağa kaldıracak ve zalimlerin sonunu getirecektir.

Yüce Allah’ın lütfuyla başımı hiçbir adaletsizliğe asla eğmeyeceğim. Dünyevi bir makam önünde af ve hayat hakkı aramak asla söz konusu olamaz. Allah, hayat ve ölüm konusunda karar verecek tek güçtür. Kaderimi, Allah belirleyecektir.

Ben herhangi birinin kararı gereği idam edilmiyorum. Benim şehitlik zamanım Yüce Allah’ın kararına göre sonuçlandırılacak. Her durumda Yüce Allah’ın kararını kabul ediyorum.”

İslami hareketin yiğit ve muttaki önderi Şehid Molla’ya Rabbimizden rahmet diliyoruz. Cemaat-i İslami şahsında Bangladeş Müslümanlarının ve İslam ümmetinin başı sağ olsun!

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2013, 13:44
YORUM EKLE