2 üniversite bitiren karı koca çiftçiliği seçti

Her şeyi geride bırakıp yeni bir hayat kurdular. 2 üniversite bitirip çiftçiliği seçtiler.

2 üniversite bitiren karı koca çiftçiliği seçti

Van’da fotoğrafçılık eğitimi sırasında tanışarak evlenen 30 yaşındaki Hülya ve 29 yaşındaki İnan Bozkayar çifti, Türkiye turuna çıkıp 81 il ile yüzlerce ilçeyi otostop yaparak gezdikleri bildirildi.

Her ikisi de iki üniversite mezunu olan çift, turun ardından memleketlerine dönüp köye yerleştikleri ifade edildi.

Van’ın Bahçesaray ilçesinde doğup büyüyen Hülya Bozkayar, Süleyman Demirel Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü, ardından da aynı üniversitenin İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirdi. Hülya Bozkayar, Van Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı fotoğrafçılık kursunda İnan Bozkayar ile tanıştı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sanat Tarihi ile Acil Durum Afet Yönetmenliği ve Mülkiyet bölümlerinden mezun olan İnan Bozkayar birbirlerine aşık oldu. Çift, 2 yıl sonra evlendi.

ÇİFTÇİLİĞİ SEÇTİLER

Evliliklerinin ardından Türkiye turuna çıkan çift, otostop yaparak 81 il ve yüzlerce ilçe gezdi. Bozkayar çifti şehir yaşamanın kendilerini sıkacağını ve üretim yapmak istedikleri için 2 yıl önce Erciş'e bağlı Cihangören köyüne yerleşti. Babadan kalma eve yerleşen Bozkayar çifti, işe evlerini çevresindeki taşları temizlemekle başladı. Herkesin yetişmez dediği alanı da bahçeye dönüştürüp fındık, ceviz, elma, armut fidanları dikip bir yandan da sebze yetiştirmeye başladı.

YORUM EKLE