33 gündür komada olan Muhittin Böcek'ten son açıklama

Korona virüs ile mücadele eden Muhittin Böcek'in doktorundan sağlık durumu ile ilgili son açıklama geldi.

33 gündür komada olan Muhittin Böcek'ten son açıklama

Korona virüs nedeniyle yoğun bakımda yaşam savaşı veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Bakan Böcek’in durumu ile ilgili konuşan doktor Özlenen Özkan, “İlk geldiği güne göre daha iyi. Herhangi bir organında sorun yok. Daha iyiye gidiyor. Ancak yoğun bakımdaki hasta ile ilgili yüzde 100 konuşmak doğru olmaz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, korona virüse yakalanmasının ardından astımı olması nedeniyle yoğun bakımda tedaviye alınmıştı. 33 günden bu yana yoğun bakımda bulunan Böcek’i ziyarete giden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan'dan Böcek’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkan, Böcek'in genel durumunun iyi olduğunu söyledi.

Yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü aktaran Özkan, şöyle devam etti:

"İlk geldiği güne göre daha iyi. Herhangi bir organında sorun yok. Enfeksiyon tablosu da geriledi. Ancak hala makineye bağlı, ara ara ilaçlarını kesiyoruz. Daha iyiye gediyor. Yine de temkinli konuşmakta fayda var. Çünkü yoğun bakımdaki bir hasta için yüzde yüz konuşmak çok doğru değil."

Muhittin Böcek'in tedaviye yanıt verdiğini ifade eden Özkan, durumunu ise "gayet iyi" olarak nitelendirdi.

“YAŞAMA SEVİNCİ, SAĞLIĞINA KAVUŞMASINI SAĞLAYACAK”

Nazlıaka da Böcek'in sağlık durumunu takip ettiklerini söyledi.

Başkan'ın Antalya'ya aşık, şehrine sevdalı bir kişi olduğunu anlatan Nazlıaka, "Onu kararlılığından, mücadele gücünden tanıyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki yaşama sevinci, hayata bağlanma kararlılığı onu tekrar eski sağlığına kavuşturacak." dedi.

Böcek'in hastaneye yattığı 17 Ağustos'taki "En kısa zamanda aranıza döneceğim." mesajını hatırlatan Nazlıaka, onun sözünü tutacağını, en kısa zamanda aralarına döneceğini umduklarını kaydetti.

Hastanede gereken tedavinin uygulandığını ifade eden Nazlıaka, Kovid-19 sürecinde mücadele veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

33 GÜNDEN BU YANA YOĞUN BAKIMDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

YORUM EKLE