AFAD 3 ili yağışa karşı uyardı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Karadeniz’deki altı il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

AFAD 3 ili yağışa karşı uyardı

AFAD yaptığı son dakika açıklamasında, salı günü sabahın ilk saatlerinden itibaren Karadeniz’deki altı ilde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. 

AFAD yaptığı paylaşımda, “Salı günü ilk saatlerden itibaren, Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimleri ve Trabzon'un doğusunda kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağışlar bekleniyor. Sel, su baskını, heyelan gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun. Yarın sabah saatlerinden itibaren de, Kastamonu ve Sinop kıyıları ile Samsun'un batı kesimlerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor” açıklamasında bulundu. 

İşte o paylaşım:

Karadeniz’deki altı il için AFAD’ın yaptığı uyarılardan sonra bir de Meteoroloji'den uyarı geldi. Meteoroloji, “Doğu Karadeniz'de devam eden sağanak etkisini artıracak. Yarın günün ilk saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimleri ve Trabzon'un doğusunda kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-100 kilogram/metrekare) yağış öngörülüyor" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344