Akit yazarından emeklileri kızdıracak teklif "İkramiyeleri devlete iade edin"

THY'nin Ridley Scott'a ödeyeceği milyonlarca lirayı alkışlayan çifte maaşlı Akit yazarından emeklileri kızdıracak teklif: "İkramiyeleri devlete iade edin"

Akit yazarından emeklileri kızdıracak teklif "İkramiyeleri devlete iade edin"

Yeni Akit yazarı Sedat Yılmaz, ekonominin nasıl düzeleceğini açıkladı.

Herkesin, elini taşın altına sokması gerektiğini ifade eden Yılmaz, emeklilere verilen bayram ikramiyesine göz dikti.

Kendisinin de bir emekli olduğunu belirten Yılmaz'ın, "Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerini bankadan çekmeyelim" ifadesi ise şaşırttı.

Zira emekliler, Ramazan ikramiyesini çoktan harcadılar. 

Akit yazarı, Ramazan ikramiyesine dokunmayacak kadar rahat olabilir ama emekliler, çoktan harcayıp bitirdiler.

Sedat Yılmaz, dünki yazısında THY'nin Ridley Scott'a çektireceği reklam filmini övmüştü. 

Akit yazarının bugünki yazısında konuyla ilgili ifadeleri şöyle: 

"Her neyse, bu işi yine millet halleder… Yiğit düştüğü yerden kalkarmış… Nitekim Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yani ihracatçılar ilk adımlarını attılar… TİM Başkanı İsmail Gülle, doların sert yükselişi sonrasında ellerindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazır olduklarını resmen açıkladı… TİM ile beraber mücadelenin yayılarak devam edeceği kanaatindeyim…

Bu günler, zor günler! Her vatan evladı elini taşın altına koymak zorunda…  Zorlukları yaşamak bu milletin hayat tarzı, sanki kaderi olmuş!

Bir emekli olarak ben de buradan emekli kardeşlerime sesleniyorum… “Şayet vatanperver iseniz, ihtiyacınız da yoksa bir müddet Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerini hesaplardan çekmeyelim ya da devlete iade edelim… Devletimize bir omuz da biz verip ikiz açığı teke indirelim… Bu ekonomik savaşı kazanalım!” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
şinasi yıldırım
şinasi yıldırım - 3 yıl Önce

Önce milletin vekilleri aldıkları çifter maaşları ve ikramiyeleri iade etsinler.

Vatan cocugu
Vatan cocugu - 3 yıl Önce

Önemsemeyin sonuçta ak it yazarının önerisi.

Ersen
Ersen - 3 yıl Önce

Gerekirse elbette ülkemiz için fedakarlık yapıp iade ederiz Ancak önce AKP iktidarı zamanında zengin olanlar özellikle de yetimin hakkını yiyip milletin amk. diyen ahlaksızlar fedakarlık yapsınlar çok değil kazançlarının yüzde onunun iade etsinler örnek olsunlar biz ikramiyeyi iade ederiz

Sinan  karakütük
Sinan karakütük - 3 yıl Önce

BU akit yazarın tam hayin gazeteci bozuntusu alçak çünkü BU hayinleri n avantası kesiliyor ölüyü disariyi ettiniz şimdi gözünü zü emekliye diktiniz ulan alçak gazeteci Zavallı sı madem BU ülkeyi 30 kişi yönetiyor meclis deki 600 kişinin BU ülkeye külfeti ney onu akit yazarı zavallılar

Abdulcabbar
Abdulcabbar - 3 yıl Önce

Ey tuzu kuru akit yazarı sen bu teklifi kalburüstü ensesi kereste gibi kalınlaşmış olan zevata teklif et zavallı zar zor geçinmeye çalışan emekliden isteme .

panderma
panderma - 3 yıl Önce

Milletin vekilleri 12 ay maaş almasın

Zeki YILDIRIM
Zeki YILDIRIM - 3 yıl Önce

Olur !.. Başka isteğin var mı ?
Yoksa sen benden daha mı VATANSEVER SİN ?

Zafer
Zafer - 3 yıl Önce

Önce haksız yere zengin olanlar, tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenler ülkemize bu zor günde yardımcı olsunlar sonra emekliler fedakarlık ederler kardeşim.