AKP'li Ünal'dan tepki çeken açıklama: Çiftçiye bir telefonu bile çok gördü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TV5 televizyonunda katıldığı "4. Güç" programında ''Bizi öldürdünüz, mahvettiniz diyen çiftçinin cebinde Iphone 6 telefon var'' diyerek tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Ünal, TV5 televizyonunda katıldığı "4. Güç" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ünal, ülke tarımı neden geriye gidiyor şeklindeki soruya, seçim çalışması sırasında bir çiftçi ile arasında geçen telefon diyaloğunu anlatarak, "Bu durum bizim üretim yeteneğimizi kullanma becerisini gösteriyor" dedi. Ünal, şunları kaydetti: 

"2018 yılı Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş’ta seçim gezisinde dağın başındayız bir delikanlı geldi, ‘bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz’ dedi. Üzerinde beyaz bir gömlek vardı, cebinde de Ifone 6 telefon. Bu telefonu kaça aldın dedim. 4 bin 500 liraya, 24 taksitle aldığını söyledi. Aylık 450 lira taksit ödüyormuş. Bulunduğu yerde bu telefona ödeyebiliyor. Bu şu demektir. Bizim kaynaklarımızı, finansmanımızı, üretim yeteneğimizi kullanma becerisi demektir” 

YORUM EKLE