Albayrak “Osmanlı’nın aldığı borçları Recep Tayyip Erdoğan ödedi”

Kendini Araştırmacı yazar olarak tanıtan Mustafa Albayrak, Osmanlı'nın borçlarının 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödendiğini iddia etti. 

banner311

Ulusal Kanal’da dün akşam Oğuz Polatbilek’in sunduğu Fikir Meydanı programında yaşananlar dikkat çekti.

Programa, Konsensus Araştırma şirketinin sahibi Murat Sarı, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur, MHP eski Milletvekili Nazif Okumuş ve kendisini “araştırmacı yazar” olarak tanıtan Mustafa Albayrak konuk oldu.

Türkiye – NATO ilişkilerinin ele alındığı program Mustafa Albayrak, 1854 yılında Osmanlı’nın aldığı borçlara ve bu borçların ödenmesine ilişkin iddialarda bulundu.

OSMANLI’DAN KALAN BORÇLARI ERDOĞAN ÖDEMİŞ

Mustafa Albayrak, söz konusu borçların 2013 yılına kadar ödenmediğini, 2013 yılının Mayıs ayında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son taksitinin ödendiğini iddia etti.

Albayrak, son taksitle birlikte Türkiye’nin borçsuz bir ülke olduğunu ve Erdoğan’ın ABD’de yaptığı görüşmelerde Obama’ya rest çektiğini iddia eden Albayrak, görüşmenin hemen sonra Gezi olaylarının başlatıldığını ileri sürdü.

Albayrak şu ifadeleri kullandı:

'Atatürk’ten sonra İsmet Paşa geliyor ödeyemiyor. Demokrat parti geliyor, ödeyemiyor. Artarak devam ediyor 60 ihtilali oluyor, darbeci geliyor. Amerikancı hükümete son verdim diyor Ama o da 1961’de IMF den aldığı parayla 1950’li yıllardaki borcu ödüyor.

Borç devam ediyor. 13 Mayıs 2013’te IMF’ye borcu ödüyoruz. Borçsuz insan kadar güçlü insan yoktur. Borçsuz insan kadar kabadayı insan yoktur.

Borçları ödedikten sonra dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan Amerika’ya gezi yaptı. O zamanki başkan Obama ve ekibiyle bir masada buluştu. Türkiye, tarihinde ilk defa borçsuz olduğu için o masada rest çekti.

O zaman, Türkiye’nin en güçlü olduğu günlerdi 13-14-15 Mayıs 2013...

Enerjiden petrolden pay istedik Örneğin ‘yüzde 5 yetmez 20 pay vereceksiniz’ dedi. 15 gün sonra da Gezi’yi başlattılar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.