Alparslan Kuytul: “MİT yargıdan elini çeksin adalet gelsin!”

Yargı reformunun konuşulduğu bugünlerde Alparslan Kuytul’a yöneltilen "Bülent Arınç’ın Türkiye’deki hukuksuzlukların sorumlusunun Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı olmadığını, onlarında bu durumdan rahatsız olduğunu söylemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Alparslan Kuytul MİT yargıya müdahale ediyor önce mit elini yargıdan çeksin sonra adalet yerini bulur şeklinde cevap verdi.

banner311

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Bülen Arınç'ın son günlerde yaptığı konuşmaları değerlendiren Alparslan Kuytul, Bülent Arınç'ın söyledikleri ister doğru olsun, isterse Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı bu durumdan rahatsız olsun, Cumhurbaşkanı da Adalet Bakanı da bu ülkedeki adaletten sorumludurlar. Cumhurbaşkanı, adaletin yerine gelmediği bir ülkede devlet başkanlığı yapmaktadır. Adalet bakanı da adaletin yerine gelmediği bir ülkede Adalet Bakanlığı yapmaktadır. Bu durumdan rahatsızlarsa o zaman müdahale etsinler. Oy kaybedince, milyonlarca insan bu durumdan nefret etmeye başlayınca “Biz de bu durumdan rahatsızız.” demeye mi başladılar? Bülent Arınç'ı mı ortaya sürüyorlar, onu mu konuşturuyorlar?

MİT Hâkim ve Savcılara Talimat Veriyor diyen Kuytul, Mit'in yargıya müdahale ettiğini açıklayıp, Yargıya müdahale çok konuşuluyor. Hakimlerin, savcıların özgür olmadığını herkes söylüyor. Herkes bunu biliyor. Prof. Ahmet Akgündüz attığı bir twette aynen şunu söylüyor: “MİT’in hâkim ve savcılara talimat verdiğine dair bilgim var. Bu çok tehlikeli bir durum.” “MİT hâkim ve savcılara talimat veriyor” diyor. Buna birçok insan şahittir. Birçok hâkim, özellikle terör mahkemelerine, ağır cezaya bakan hakimler ve terör savcılarının hepsi bunu bilmektedir. Hatta terör mahkemelerine giren avukatlar da bunu bilmektedir. Bu mahkemelerde yargılanan bizim gibi insanlar bunu bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.