Bahçeli “Abdullah Öcalan avukatı ile görüşmeli”

Bahçeli, PKK'lı Bebek katili Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi için de açıklamada bulundu. MHP Genel Başkanı, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” dedi.

banner311
Bahçeli  “Abdullah Öcalan  avukatı ile görüşmeli”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatı ile görüşmesine ilişkin olarak söylediği, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” açıklamasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek gelen tepkilere yanıt verdi. Çiçek, “Murat Karayılan’la beraber Eşbaşkan olan kadın teröristin açıklamasını unutturmak için propaganda soytarılığı yapmayın” dedi.

Bahçeli dün iftar saatinde bir araya geldiği gazetecilere gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulunmuştu. Yemekte 2 Mayıs’ta gerçekleştiği bilinen ancak açıklaması 6 Mayıs tarihinde yapılan Öcalan-Avutlar görüşmesi de Bahçeli’ye soruldu.

Bahçeli görüşmeye ilişkin olarak şunları kaydetti:

“Tabii HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Yorumu o şekilde ele aldığımız zaman;  HDP’nin oylarının hepsini Cumhur ittifakına kanalize edecek bir taviz politikası takip ediliyor gibi bir anlayış ortaya çıkar ki bu doğru değildir. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği şekliyle; çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün.”

Bahçeli’nin açıklamasına sosyal medyada birçok tepki geldi. Tepkilerin ardından Twitter’dan açıklama yapan Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek “Propaganda soytarılığı yapmayın” diyerek şunları yazdı:

“MHP Lideri Devlet Bahçeli 'PKK onun YPG'siyle onun HDP'siyle işbirliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanlar ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım' cümlesiyle bizim rezaletimizi, ihanetimizi vurgulamış' diyecekleri yerde 'Devlet Bahçeli-Öcalan' senaryosu yazıyorlar!"

"31 Mart’a PKK nasıl size destek verdiyse, bugün de HDP’si, Kandil’i size destek veriyor. Murat Karayılan’la beraber Eşbaşkan olan kadın teröristin açıklamasını unutturmak için propaganda soytarılığı yapmayın."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hepimiz Yavuzuz
Hepimiz Yavuzuz - 1 yıl Önce

Nevval Kavçar denen vatan haini her habere yazmayı biliyorsun provokatörlük yapmaktasın nerdesin.Bakınız liderin Bahçeli terörist başı aponun avukatları görüşmesi için müsade verdi.Bu hainlik değilde nedir.

Tunç Tekin
Tunç Tekin - 1 yıl Önce

Bahçeli'nin manevralarını gördükçe şu dillerde dolaşan ''kaset'' olayı acaba doğru mu demeye başladım.

Bilge
Bilge - 1 yıl Önce

Sizler ülkücü felan olamazsınız...Akp ile ortak olan vicdanını satmıştır...çok şey var söylenecek ama gerek yok ki...vicdan ölmüş...

Mehmet Ceylan
Mehmet Ceylan - 1 yıl Önce

Nasil bir çikar var ki pkk ile mhp akp ye hizmet ediyor anlayabilene helal olsun ve biz sadece sali gunu konusan bir devletten hic susmayan bir devlet gorduk ondada akpyi savunurken...

Muş'tan varlı
Muş'tan varlı - 1 yıl Önce

Şu KASET İDDİALARINA Bİ CEVAP VERSE,YILDIRAY ÇİÇEK.!! Benim de Aklım Karıştı.NE KASETİ..İKTİDARA KARŞILIKSIZ BİAT ETMEK, BEYNİME ŞİMŞEKLER ÇAKTIRIYOR.

Bitigçi
Bitigçi - 1 yıl Önce

Başkası söylese vatan haini olur. Bu ikisinin devlet adamlığı sorgulanmalı bence inanın kahve köşelerinde kullanılan dili kullanıyorlar. Bunlardan devlet adamı olmaz.

fatih23
fatih23 - 1 yıl Önce

bay bahçeli ne zaman apoyu salmayı düşünüyorsunuz,yattığı yetmedimi zaten romatizma da olmuş...

fatih23
fatih23 - 1 yıl Önce

biz başbuğ türkeşi canımızdan bile daha fazla sevmekten başka ne günah işledik ki?