Barış Yarkadaş MHP’yi suçladı!

Gazeteci ve siyasetçi Barış Yarkadaş, yaptığı paylaşımla MHP’yi suçladı.

Barış Yarkadaş MHP’yi suçladı!

Doların 18 liraya, euronun 20 liraya, sterlin’in ise 23 liralara dayandığı Türkiye ekonomisi tarihinin en büyük çıkmazlarından birini yaşıyor.

İktidarın ekonomi politikalarının ortaya çıkardığı sonuç ise vatandaşın belini adeta kırdı.

Gazeteci ve siyasetçi Barış Yarkadaş ekonominin geldiği durumdan sadece iktidarın değil, Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin de sorumlu olduğunu dile getirdi.

Türk Lirasının değer kaybı nedeniyle sınır ülkelerden alışveriş için Türkiye’ye gelmesine ve Katar BAE gibi ülkelerin gözünü Türkiye’ye dikmesine de göndermede bulunan Yarkadaş, AKP ve MHP’nin ülkemizi “kelepir” bir hale getirdiğini savundu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Barış Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:

"TÜRK ekonomisinin iflas etmesinden sadece AKP değil onun destekçisi MHP de birinci dereceden sorumludur. Bu iki parti, Türk Lirası’nın egemenliğini ortadan kaldırmış, halkı yoksullaştırmış ve ülkemizi kelepir bir hale getirmiştir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kafkas
Kafkas - 1 ay Önce

Tabiki Türkiyede var olan tüm sorunlardan sorumludur MHP. Erdoganı kendi partisi aday göstermeden bağıra bağıra bizim adayımız erdoğandır demişti ya. Bak şu işe ki aynı MHP senden adam da olmaz cumhurbaşkanı da olmaz demişti.Hey gidi günler hey.