Bayram boyunca durmayacak!

Son günlerde serinleyen ve mevsim normallerinin altına inen hava sıcaklıklarına yer yer sağanak yağış eşlik ediyor. Bu sabah İstanbul'un Avrupa Yakası kuvvetli sağanak ve yer yer dolu yağışıyla uyandı. Peki bayramda hava durumu nasıl olacak? İşte Meteoroloji'nin son tahminleri.

banner311
Bayram boyunca durmayacak!

Kısa sürede artış yaşayan hava sıcaklıkları birkaç gün içinde düştü ve yağışlı, serin hava yurdu etkilemeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre bayram boyunca yer yer sağanaklar etkili olacak.

SAĞANAK TÜRKİYE’NİN YARISINI ETKİLEYECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kırklareli, Tekirdağ, Isparta, Burdur, Eskişehir, Sivas, Kayseri, Adana, Osmaniye, Hatay, Bingöl, Muş ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR GÖRÜLEBİLİR

Yağışların, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sivas çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.