Berat Albayrak’ın yerine ekonomi yönetimine bakın aslında kim geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde söylediği demokrasi, hukuk mesajlarına bir yenisini daha ekledi.

Berat Albayrak’ın yerine ekonomi yönetimine bakın aslında kim geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifası, sonrasında kürsüye çıkan Erdoğan, yapısal reform, hukuk devleti ve şeffaflık mesajları vermişti. Bu da kulislerde, “Erdoğan ekonominin dümenine bizzat kendi geçti” şeklinde değerlendirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün, AKP Kars ve Karaman kongrelerinde konuştu. Bir kez daha ekonomiye ilişkin mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi yönetimini yeniden oluşturuyoruz" dedi.

Ekonomi, hukuk ve demokraside seferberlik başlatacaklarını söyleyen Erdoğan, “küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

"AK Parti geçtiğimiz 18 yılda ülkemizi demokraside ve kalkınmada tarihinde görülmemiş hizmetlerle, yatırımlarla, eserlerle tanıştırmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha büyük başarılarla milletimizle birlikte hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.

Son dönemde ardı ardına maruz kaldığımız saldırıları birer birer etkisiz hale getirmeyi başardık.

Salgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz. Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz."

YORUM EKLE