'Bir iftar da benden' sitesi ‘iftarver.com’a saldırı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını donatmak için “Bir iftar da benden” adıyla yeni bir kampanya başlatmış ve www.iftarver.com isimli site kurulmuştu.

banner311
'Bir iftar da benden' sitesi ‘iftarver.com’a saldırı!

www.iftarver.com adresine girerek 15 TL ücret karşılığında ihtiyaç sahibi her bir vatandaş için iftar menüsü satın alabilecek. Yavaş'ın daha önce başlattığı mahalle bakkallarının veresiye hesaplarının kapatılması kampanyası hayırseverlerden büyük ilgi görmüştü.

SİTEYE SANAL SALDIRI

Yapılan açıklamada www.iftarver.com adresine sanal saldırı yapıldığı duyuruldu.

Açıklamada “Sitemiz mübarek Ramazan ayının ilk gününde siz değerli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar.” denildi.

GÜVENLİK AÇIKLAMASI

Öte yandan yapılan açıklamada sitenin güvenliği ilgili bir sorunun olmadığı vurgulanarak “Sitemiz gelen her sipariş önce sanal pos kuyruğuna alınmakta ve banka onay sürecinden sonra periyodik olarak sistemimize düşmektedir.
Kredi kartınızdan bakiye düşmüş ama sipariş onay kodu alamadıysanız endişe etmeyiniz, siparişiniz kuyrukta sisteme giriş yapılmak üzere beklemektedir.”
denildi.

İSMAİL SAYMAZ TEPKİ GÖSTERDİ

Gazeteci İsmail Saymaz ise saldırıya “Ankara Belediyesi, //iftarver.com adlı bir site kuruyor. Bir kişi 15 TL verip bir fukaranın iftarlığını karşılıyor. Bugün 15.891 hayırsever 101.847 iftarlık sipariş etmiş. Allah razı olsun diyeceklerine siteye sanal saldırı yapıyorlar. Garip gurebadan ne istiyorsunuz?!” diyerek tepki gösterdi.

YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE ;

Her yıl Mübarek Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve tüm belediyelerde uygulanan dayanışma, bu sene yaşanan Koronavirüs süreci nedeniyle Belediyemiz tarafından www.iftarver.com internet sitesi üzerinden sürdürülmektedir.

Siz değerli hayırsever vatandaşlarımız; kağıt toplayıcılarımız, salgın sebebiyle işinden ya da gelirinden olmuş esnafımız, 65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız ve yıllardır evlerine sıcak yemek giden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu sene www.iftarver.com üzerinden şeffaf, hızlı, faturalı ve teslim bilgisinin yer alacağı şekilde iftar satın alarak destek verebilirsiniz.

Sitemiz mübarek Ramazan ayının ilk gününde siz değerli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar.

Sitemiz gelen her sipariş önce sanal pos kuyruğuna alınmakta ve banka onay sürecinden sonra periyodik olarak sistemimize düşmektedir.

Kredi kartınızdan bakiye düşmüş ama sipariş onay kodu alamadıysanız endişe etmeyiniz, siparişiniz kuyrukta sisteme giriş yapılmak üzere beklemektedir.


24.04.2020 (bugün) saat 21.00’e kadar toplam 15.891 hayırsever vatandaşımızdan, toplam 101.847 iftar menüsü siparişi alınmıştır. Bu siparişlerin yaklaşık 25 bini şuan sanal pos kuyruğunda beklemekte ve periyodik olarak sisteme işlenmektedir.

Yoğun talepler karşısında kuyruğa alınan siparişlerin işlenmesi hususunda zaman zaman gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumdan dolayı anlayışınıza sığınıyor ve sistem teknik altyapımızı bu gece itibariyle dört katına çıkaracağımızı bilginize sunuyoruz.

Ramazan ayının ilk gününde toplam 12.378 vatandaşımıza sıcak iftar menüleri siz kıymetli hayırsever vatandaşlarımız adına imzalı teslim tutanağı karşılığında teslim edilmiştir. Dağıtımlar talep sıralamasına göre yapılmaktadır. Faturalarınız e-posta adreslerinize, teslimat mesajları da telefonlarınıza sistem yoğunluğuna göre gönderilmeye devam etmektedir.

27.04.2020 Pazartesi gününden itibaren üretim ve lojistik ağımızı genişleterek günde 25.000’den fazla vatandaşımızın evine sıcak iftar menülerini sizler adına teslim ediyor olacağız. Bundan sonra teslim edilen her iftar paketinde “Bu iftar menüsünün ücreti bir hayırseverimiz tarafından ödenmiştir.” ibaresi bulunacaktır.

Yoğun ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. #BirlikteBaşaracağız

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.