Bir Suriyeli ak trol eksikti!

Suriyeli bir genç Tiktok'ta yayınladığı videodaki ifadeleri, “Bir Suriyeli ak trol eksikti!” Sözlerini akıllara getirdi.

Türkiye'ye akın akın gelen göçmen dalgası hakkında tartışmalar sürerken Suriyeli bir sığınmacının CHP ile mücadele edilmesi için çağrıda bulunduğu video tepkilere neden oldu.

Suriyeli bir genç Tiktok'ta yayınladığı videoda CHP'yi hedef alarak "Onlar hükümet olunca herkesi ülkeden atacaklar. Siyasete karışmayalım demeyin çünkü susarsak bela başımıza gelecek" ifadelerini kullandı.

Gündem olan videoda Suriyeli göçmenin, "CHP Suriyelileri ve mültecileri alay konusu alıp, millet onlara destek versin kullanıyorlar. Onlar hükümet olunca herkesi ülkeden atacaklar. Siyasete karışmayalım demeyin çünkü susarsak bela başımıza gelecek. Dikkat ettirelim millete. Herkesi ülkeden atmak yerine başka çözümler var"

Video ile ilgili Cumhuriyet'e açıklamalarda bulunan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Recep Tayyip Erdoğan bu durumla gurur duymalı; ülkenin kurucu Partisine gelen bu tehdit Türkiye cumhuriyetine yapılmış bir tehdittir" ifadelerini kullandı.

"CUMHURİYET TARİHİNİN EN BASİRETSİZ YÖNETİCİSİ"

Yaşanan olayların sorumlusunun Erdoğan olduğunu aktaran Başarır açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Maalesef ki Cumhuriyet tarihinin en basiretsiz yöneticisi bu güzel ülkeyi bu hale getirdi"

YORUM EKLE